сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видал потврди дека не се „пали” на Барса и Реал (М)

vidal ne se plai

Поврзани вести

Сензационалната информација пласирана од италијанските и шпанските медиуми дека неговиот агент има седнато на преговарачката маса со раководните лица на Барселона и Реал (М), експресно беше демантирана од чилеанскиот интернационалец од редовите на Јувентус, Артуро Видал.

„Јас како фудбалер на Реал (М) или Барселона? Станува збор за смешна шпекулација, за нешто нереално во овој момент. Не постои таква приказна, не е точно дека мојот агент остварил контакт со челниците на Реал (М) или Барселона, тој е со мене, во Италија. Се што сакам е да ја освојам шампионската титула во италијанската Серија А и да забележам добар настап во мојата репрезентација на престојниот Мундијал во Бразил. Веќе сум навикнат на ваквите новинарски шпекулации, истите се повторуваат пред секој преоден рок. Постојано ме продаваат во Англија, Германија, Шпанија или Франција”, изјави одличниот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести