вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Видал: Шпанија е уште повеќе уплашена

Дуелот помеѓу репрезентациите на Чиле и Шпанија ќе се одигра на 18 јуни на фудбалскиот храм „Маракана".

VIDAL SPANIJA UPLASENA

Последни вести

Репрезентативецот на Чиле, Артуро Видал е убеден дека следниот противник во групната фаза, актуелниот светски и европски шампион, репрезентацијата на Шпанија е уште повеќе загрижена после заслужениот триумф кој претставникот на Јужна Америка, го забележа во дуелот против селекцијата на Австралија.

„Репрезентативците на Шпанија сигурно го гледале нашиот натпревар против репрезентацијата на Австралија. Гледаа како победуваме со стил, со одлична игра, со доминација. Мислам дека сега се уште повеќе загрижени. Свесни се дека ги чека еден многу тежок натпревар, знаат дека сме многу незгоден противник”, изјави фудбалерот на Јувентус.

Дуелот помеѓу репрезентациите на Чиле и Шпанија ќе се одигра на 18 јуни на фудбалскиот храм „Маракана”.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести