четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Видал во Реал (М) или ПСЖ за 50 мил. евра

vidal

Поврзани вести

Сопствениците на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ и претседателот на шпанскиот гигант Реал (М), Флорентино Перез и понатаму не се откажуваат од намерата да ги осигураат услугите на чилеанскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Италија, Јувентус, Артуро Видал.
Иако пред неколку дена, Видал го потпиша понудениот договор кој го обврзува да остане во Торино до 2018 година, челниците на Јувентус лесно ќе го сменат својот официјален став околу статусот на одличниот играч за врска доколку до нивната адреса пристигне официјална понуда не помала од 50 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести