недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

(ВИДЕO) Најопасната планинска патека во светот

pateka

Последни вести

Иако кинеската планина Хуа Шан веројатно е најопасната пешачка патека на светот, има и такви што сакаат да ја поминат од љубопитност.

Патот може да се помине само ако одите преку даски и се држите за ланци заковани во карпи. Поради екстремните опасности кои со себе ги носи, Кинезите ја нарекуваат „Небесни скали“.

Но тоа не пречи некои луѓе да се впуштат во авантура.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести