сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: 10.000 авионски прелети над планетата за неколку минути

avioni-let-sema-printscreen-yt-1403800975-523683

Последни вести

Компанијата NATS објави како изгледаат сите летови на авиони во текот на 24 часа над Европа, Атланскиот океан и Блискиот Исток.

Околу илјада авиони дневно го прелетуваат Атланскиот океан, вклучувајќи ги и приватните виони, воените…Еве како изгледа тоа:

Дури 6 илјади авиони во текот на еден летен ден прелетуваат преку Европа. Тоа е забележано на оваа одлична анимација, погледнете:

Во просек 3 илјади летови има за едно деноноќие на Блискиот Исток, а сето тоа „спакувано“ на снимка која трае нешто повеќе од една минута изгледа вака:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести