среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

ВИДЕО: 11 загинати во авионска несреќа во Тунис

TUNISIA-LIBYA-CRASH

Поврзани вести

Либиски воен авион се урна синоќа во Тунис во регионот на Громбалиа, при што загинаа сите 11 патници.

Според информациите од цивилната заштита се работи  за авион од типот „Антонов 26“ од советско производство. Меѓу жртвите се тројца лекари, двајца пациенти и шест членови на екипажот.

Пилотот, кусо време пред да исчезне авионот од радарските екрани, на контролорите во аеродромот во Тунис им дал сигнал дека леталото има проблеми со моторот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести