недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО (+18): Украински радикал фрла момче од мост

tepacka

Поврзани вести

На оваа вознемирувачка видео снимка може да се види како еден радикалне Украинец тепа момче, а потоа го фрла од мост.

Маскираниот Украинец насила го тера момчето да повторува “Слава на Украина ”, додека цело време го удира по главата.

Се верува дека снимката ја направиле самите радикали и ја пуштиле на интернет.

Украинските власти одамна ветуваат дека ќе ја  разоружаат групата, но намерите им остануваат само на зборови, на што најмногу и им забележува Москва.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести