вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

ВИДЕО (+18): Вака се гине на улиците во Сирија

sirija

Поврзани вести

Припадниците на Аl Nusra ги погодија членовите на ISIS во регионот на северна Сирија.

Снимката е направена за време на престрелката кога спротивставените терористички групи ISIS и Аl Nusra делуваат регионот на северна Сирија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести