недела, 26 март 2017  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Адел на концертот оддаде почит на жртвите во Брисел

адел

Последни вести

Британската пејачка Адел со изведба на песната „Make You Feel My Love“ оддаде почит на жртвите кои настрадаа во вчерашниот терористички напад во Брисел.

Пејачката во текот на изведбата на песната на нејзиниот концерт во Лондон ја повика публиката да ги запалат светлата на мобилните телефони.

Додека таа ја пееше песната „Make You Feel My Love“, 27-годишната пејачка ја посвети на жртвите во Брисел, повикувајќи ја публиката да ги вклучат светлата на нивните мобилни телефони заради светлата и да пејат со неа.

Многу посетители на коцертот споделија фотографии и видеозаписи од концертот на своите профили на социјалните мрежи.

Најчитани вести