вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Ајкула нападна сурфер

ajkula

Поврзани вести

Ајкула нападна сурфер за време на натпревар. Сурферот Мајк Фенинг од Австралија, мавтајќи со нозете успеал да ја избрка.

За среќа Мајк успеал да се спаси од сигурна смрт, а неговата борба со ајкулата е случајно снимена од австралиски медиум.

Најчитани вести