петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 42

ВИДЕО: Ајкула загина во сообраќајна несреќа

ajkula-soob1-500

Последни вести

Ајкула загина откако камионот кој ја превезувал направиил сообраќајка во близина на местото Дејтона Бич.

Во камионот се наоѓале пет ајкули, со должина од околу 1,5 метар, а другите четири животни се повредени и се згрижени во паркот „SeaWorld“ во Орландо на Флорида.

Ајкулите патувале од паркот во Орландо кон њујоршкиот аквариум на Кони Ајленд (Бруклин), каде што требале да се појават на изложба на морскиот свет.

Најчитани вести