вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Видео: Ако некогаш ве киднапираат, овој трик многу може да ви помогне

otmica-foto-jutjub-1426608550-626539

Последни вести

Лепливата лента популарна како “duck tape”, се користи за се и сешто- од лепење на скришени работи до изолирање на жици.

Сепак, ако сте го погледнале било кој акционен филм, знаете дека киднаперите секогаш ги врзуват своите заложници. Но, лепливата лента, кој најчесто се користи, не е толку цврста како што ви се чини и од неа можете да се ослободите со само еден потег.

Се надеваме дека овој трик никогаш нема да ви затреба:

Најчитани вести