вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

ВИДЕО: Аладин „лета“ среде Њујорк!

ALADIN

Последни вести

Возењето низ улиците во Њујорк може да биде вистински кошмар, но иновативни момчиња од Менхетен пронајдоа начин како да го избегнат сообраќајниот метеж.

Нивниот „изум“ подеднакво предизвика воодушевување и немир кај уморните Њујорчани, кои се навикнати да гледаат се и сешто.

Имено, момчето кое се претставува како Џеси на килим „лета“ по улиците на Њујорк.

Глетката е неверојатна, бидејќи неговиот килим се движи навистина брзо, а додека лебди по улиците ги претекнува велосипедистите.

Станува збор за скејтборд на електричен погон кој со голем пластичен ремен е прицврстен за него.

Погледнете го њујоршкиот Аладин

Најчитани вести