среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Албанските фудбалски навивачи повторно со хулиганско однесување

navijaci-albanije-sa-zastavom-foto-printskrin-1416347296-591404

Последни вести

Навивачите на Албанија неколку пати го прекинаа пријателскиот натпревар со Италијаните кој е одигран во Ѓенова.

На натпреварот во Ѓенова присуствувале повеќе од 25 илјади навивачи од Албанија кои се чувствувале како дома.

Навивачите на Албанија три пати влетале на теренот и сите со желба да се поздрават со капитенот на репрезенатцијата Лорик Цана, кого го сметаат за јунак по прекинатиот меч во Белград со Србија.

italija-albanija-foto-ap-1416348976-591413

Првиот прекин на натпреварот во 25-та минута, албански навивач клекнал на колена пред Цана со знаме на Албанија и со желби да добие автограм. Цана се потпишал на знамето, а потоа и го прегрнал. Тој потоа го напуштил теренот со овации од навивачите од албанската трибина. Обезбедувањето не реагирало, а навивачот без никакви проблеми го напуштил теренот и се вратил на трибините.

italija-albanija-foto-ap-1416349005-591414

Вториот прекин се случил кога еден албански навивач инсистирал да го бакне Лењани, а третиот прекин следел кога еден Албанец се симнал од трибината за да се поздрави со Цана.

italija-albanija-foto-ap-1416349033-591415

Италија ја победи Албанија со автоголот на Салихи во 82-та минута.

Најчитани вести