петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

ВИДЕО: Амал се досадува на забавата на која ја „одвлечка“ Клуни

Последни вести

Славниот актер Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал Аламудин Клуни вчера присуствуваа на 72. доделување на Златниот глобус во Беверли Хилтон хотелот во Калифорнија.

Амал се согласи да го придружува сопругот на оваа манифестација и не можеше да биде помалку импресионирана од холивудската најпијана ноќ, пишува „Хафингтон Пост“.

voditel

Весникот пишува дека навистина не може да се замисли дека адвокатката за човекови права е тип на жена која седи дома и го гледа шоуто на телевизија, но и дека таа сепак не можела да го сокрие преситниот став за се. Тие додаваат дека не ја обвинуваат за тоа туку потенцираат дека требала да се справи со многу нешта.

Прво, мораше да го преживее разговорот со Рајан Сикрест, кој мислеше дека ќе биде смешен со покажување маичка на која пишува Game over, а на која како апликација стоеја младоженец и невеста.

Потоа, таа мораше да се справи со Џулијана Рансик, која безуспешно се обиде да го убеди парот со неа да се напие од сопствената брендирана текила на Џорџ.

pijalok

За среќа научиме дека силна страна на Амал и е играта со очи, стои во весникот.

Таа си дозволи да има кратка блага насмевка на лицето за време на доделувањето на наградата за животно дело на нејзиниот сопруг.

B7H6TypIUAEnvhI

 

amallaugh

Но, нешто подоцна, на девојката и беше ЗДОДЕВНО.

kluni

Може да се каже дека таа само ги одбројува деновите до доделувањето на Оскарите?

 

 

Најчитани вести