петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

ВИДЕО: Американец криел жена од Тајланд во куфер

zena

Поврзани вести

Маж од Аризона во куфер се обидел да прошверцува жена од Тајланд преку мексиканско-американската граница.

Службениците на граничниот премин Ногалес во Аризона биле изненадени кога при контрола на патничка торба место парчиња облека пронашле 48-годишна жена од Тајланд

Патничката торба во која се криела жената со потекло од Тајланд била во теренското возило марка „хонда“ кое било управувано од 56-годишен маж од Феникс, Аризона. Таа се обидела на овој начин да ја преминат илегално мексиканско-американската граница.

Мажот и жeната се приведени, а џипот бил одземен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести