сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

ВИДЕО: Апокалиптичен облак ја опустоши метрополата!

1336781-497779-profimedia0199571011-f

Последни вести

Стравичен облак со прашина се надви над главниот град на американската држава Аризона и неколку часа во потполност го парализираше животот во оваа милионска метропола.

Пораи песочната бура на неколку часа бил затворен и аеродромот во Феникс, а без струја останале околу 12 илјади домаќинства.

Песочните бури не се реткост во Аризона, но апокалиптични пејсажи како овој ретко се гледаат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести