четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ВИДЕО: Апсењето на терористот кој изврши напад со нож во Лондон

Во видеото кое е споделено на социјалните мрежи е гледа моментот кога полицијата го совладува 19-годишниот терорист. Според досегашните информации напаѓачот е Норвежанец со сомалиско потело.

londnon-640x272

Поврзани вести

Во видеото кое е споделено на социјалните мрежи е гледа моментот кога полицијата го совладува 19-годишниот терорист. Според досегашните информации напаѓачот е Норвежанец со сомалиско потело.

Неговата жртва е 60-годишна Американка, која почина во локви крв откако тој ја избодел до смрт.

Сеуште е тука! Сеуште е тука, биле последните зборови на убиената Американка.

Инаку во нападот повредени се уште 5 лица. Станува збор за австралиски, британски и израелски државјани.

Најчитани вести