четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ВИДЕО: Аргентински навивачи брутално тепаат Бразилец

argentinci-tepaat-500

Последни вести

Потресни  сцени доаѓаат од Порто Алегре каде што се сместени навивачите на Аргентина.

На видеото се гледа како тие  брутално претепуваат 50-годишен Бразилец и му ја земаат торбата со влезници пред мечот Аргентина и Нигерија кој се одигра во средата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести