Бразил2014,Спорт

ВИДЕО: Аргентински навивачи брутално тепаат Бразилец

ВИДЕО: Аргентински навивачи брутално тепаат Бразилец

Потресни  сцени доаѓаат од Порто Алегре каде што се сместени навивачите на Аргентина.

На видеото се гледа како тие  брутално претепуваат 50-годишен Бразилец и му ја земаат торбата со влезници пред мечот Аргентина и Нигерија кој се одигра во средата.