среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Аутистично момче едвај збори, но пее како славеј!

1340770-498289-martin-fin-f

Поврзани вести

Младиот Британец Мартин Фин од Евертон е аутистичен во таа мера што тешко може да изговори повеќе од три поврзани зборови, а родителите мораат по цел ден да водат сметка за него.

Ништо не смее сам да направи и практично тој е мало дете во тело на возрасен маж.

Меѓутоа Мартин поседува генијални способности кога е во прашање пеењето. Тој знае огромен број песни, пее совршено, не се буни ниту пред голема публика и е во состојба слушателите да ги доведе до солзи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести