четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

ВИДЕО: Авион погоден од гром и тоа три пати

Авион за време на истиот лет дури три пати бил погоден од гром.

grom

Поврзани вести

За време на летот на авионот од Амстердам до Бирмингем имало силна бура. Во еден момент леталото било погодено од три громови.

Патниците ја чуле вревата, но не се исплашиле премногу, ниту пак пилотот.

„Дами и господа, можеби забележавте дека авионот беше погоден од гром“, со смирен тон соопштил пилотот кога авионот безбедно слетал.

Еден од патниците рекол дека небото било навистина темно и дека во еден момент ја слушнал вревата, но помислил дека нешто се случило со еден од моторите.

„Не беше застрашувачки, всушност, беше многу возбудливо“, додал патникот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести