вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Авион се урна на аеродром, четворица загинати

20141031.diucnqhgcj

Поврзани вести

Четири лица починаа, а петмина се повредени кога авион се урнал во зграда на аеродромот во градот Вичите во Канзас.

Инцидентот се случил при обид машината да се врати назад на аеродромот.

Едниот од повредените е во критична состојба. Авионот полетал од аеродромот, но поради засега непозната причина се обидел да се врати на патеката. Малку пред несреќата пилотот соопштил за проблем со моторот на машината.

Beechcraft 200 – Super King Air се смета за еден од најдобрите авиони во својата класа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести