Свет

ВИДЕО: Авион удри во мост и падна во река

ВИДЕО: Авион удри во мост и падна во река

Авион со педесет и осум патници удри во мост и падна во река во Тајван, при што животот го загубија најмалку шестнаесет лица, а десетина се водат за исчезнати.

Дел од патниците се повредени, а по дел од нив се уште се трага, пренесува БиБиСи.

avion2

Авионот се срушил само три минути по полетувањето. Спасувачката акција се уште е во тек, а спасувачите ги вадат луѓето што останале заробени во внатрешноста на трупот на авионот.

Дел од патниците се водат како исчезнати.