петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

ВИДЕО: Авионска несреќа во Германија, четворица мртви

Според податоците на полицијата во Трир, во несреќата загинале 61-годишен бизнисмен од регинот и неговата 60 годишната сопруга, како и двајца пилоти.

nesrekaaa

Поврзани вести

Четири лица загинаа синоќа при уривање на мал авион покрај аеродром во Германија, во услови на густа магла.

Авионот од типот „Цесна“, кој полетал од јужна Англија, се движел кон аеродромот „Форен“ кај западногерманскиот град Трир, кога удрил во електричен столб од железничка пруга. По ударот тој паднал и експлодирал.

Според податоците на полицијата во Трир, во несреќата загинале 61-годишен бизнисмен од регинот и неговата 60 годишната сопруга, како и двајца пилоти.

Засега не се познати причините за несреќата, но се претпоставува дека е поради лошите временски услови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести