сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Австралискиот премиер намигнува на пензионерка која работи на секс-линија

417884_toni-abot-jutjub_f

Поврзани вести

Австралискиот премиер Тони Абот за време на радиски разговор во живо се соочи со лута пензионерка која му рекла дека е присилена да работи на телефонска секс – линија за да скрпи крај со крај. Она што предизвика бурна реакција е потегот на премиерот. Додека жената зборувала камерата снимила како Абот намигнува и се смешка. Потоа погледнал диретно во камерата и одеднаш станал сериозен.

Владините претставници образложиле дека министерот намигнал со цел да им потврди на новинарите дека е подготвен да одговори на прашањето.

Абот кој и порано е етикетиран како сексист, подоцна во емисијата се обидел да најде одговор за пензионерката.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести