петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) Автобус паднал во амбис во Тајланд: 30 загинати, над 20 повредени

Трагедија во Тајланд.

bus

Поврзани вести

Најмалку 30 лица го загубија животот, а над 20 се повредeни кога автобус паднал во амбис доцна синоќа во Тајланд.

Според локалната власт, во несреќата животот го загубиле 30 лица, меѓу кои девет мажи и 21 жена, а со повреди се здобиле 22 лица.

Од таму појаснуваат дека причина за несреќата се кочниците, кои откажале додека автобус се движел по брдо. Автобусот потоа ја пробил оградата, па паднал во амбис длабок 150 метри.

Автобусот бил полн со службеници од една општина кои биле на службен пат.

Во Тајланд трагичните сообраќајни незгоди се честа појава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести