петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

ВИДЕО: Бавариа ги оживеа легендите Тупак, Елвис, Кобејн, Мерлинка…

Одлична идеја да се сетиме на оние кои одамна не’ напуштија.

reklamaaa

Поврзани вести

Славните  личности, кои починаа под мистериозни околности, се главни ликови во рекламата за пиво Баварија.

Одлична реклама на Бавариа во која ги оживеа одамна починатите легенди Курт Кобејн, Елвис Присли, Тупак Шакур, Брус Ли, Мерлин Монро и Џон Ленон.

Во новата реклама тие не се починати, туку среќно, и далеку од очите на јавноста живеаат на еден остров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести