сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 6

ВИДЕО: Бебе спасено откако 16 часа било под урнатини

BEBE

Поврзани вести

Двомесечно женско бебе и нејзината повредена мајка биле пронајдени по 16 часа поминати под урнатини во сирискиот град Алепо.

Целата ситуација ја снимиле активистите во тамошната цивилна заштита и снимката ја објавиле на Твитер.

Плачот на детето ги допрел сите, спасувачот дури и заплакал, а во позадина се слушаат зборовите “Бог е голем”.

Состојбата на бебето не е позната. Целото тело на девојчето било прекриено со прашина, а главата и’ била крвава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести