петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ВИДЕО: Бесплатно гориво за девојки во бикини

ivo

Последни вести

Бензинска станица во Киев воведе неверојатна акција – им точи бесплатно гориво на девојки облечени во бикини.

Тоа се покажа како одличен маркетиншки трик, бидејќи на повикот се одзваа голем број купувачи, а бензинската станица набрзо се претвори во „врела“ модна писта.

Покрај ова, необичната понуда заврши и во локалните, но и во светските медиуми, со што бензиската станица доби дополнителна бесплатна реклама.

Засега не е познато колку литри бензин биле продадени со ова акција, но она што иницијаторите на кампањата веројатно не го очекувале, беше и тоа што и одреден број мажи дошле облечени како за на плажа.

Најчитани вести