вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

ВИДЕО: Бесрамница украде елка од дом за старци

Очигледно е дека Гринич, лошото чудовиште од бајките за Божик постои и во реалниот живот.

Woman_steals_Chris_1878575a

Поврзани вести

Камерите фатија на дело Британка која без срам украде новогодишна елка од дом за старци во Лондон.

Таа си имала план, пишуваат британските медиуми, па глумејќи дека посетува некој во домот, влегла внатре, а кога си одела си зела нешто за спомен, нивната божикна елка.

Елката, која таа ја украде, ја донела една од медицинските сестри кои работи во домот за нега на стари лица за да им ги разубави празниците .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести