петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

ВИДЕО: Бигфут сепак постои?

Сепак, чудовиштето постои.

bigfot

Поврзани вести

Мистериозното чудовиште Бигфут фатено на камера.

Во документарниот филм на британскиот режисер Морган Метјус „Приказната за убивањето на Бигфут: Чудовиштето од Америка“ во која авторот ги прати трагите на чудовиштето, се прикажува и дел во кои ловците тврдат дека го убиле суштеството.

Ловците пукале во Бигфут некаде Тексас,во обид да го убијат. Еден од нив, ик Дејер, тврди дека чудовиштето го нападало камерманот.

Документарецот беше објавен на Би-Би-Си.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести