петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВИДЕО: Бијонсе му ја исполни желбата на девојче кое боледува од рак

Таа е дива, моќен вокал, неверојатен талент, но пред се’ мајка и хуманитарец. Прекрасната Бијонсе ѝ ја остварила последната желба на 12-годишната Тајлон Дејвис која боледува од рак

bejonse

Поврзани вести

Пејачката заедно со фондацијата  „Make A Wish“  која се труди на болните деца да им ги исполни последните желби, на девојчето кое боледува од Osteostarkoma, редок облик на рак на коски, еден од најсмртоносните и го исполни сонот, пееше со неа.

Бијонсе ги поканила девојчето и нејзината мајка на концерт во Лас Вегас во склоп на турнејата „Mrs. Carter Show“, а со Тајлон ја извела песната „Survivor“ од нејзиниот поранешне бенд  „Destinys Child“.

Малата Тајлон изјавила дека била во шок од изненадувањето, но и дека си поминале супер додека пеела и танцувала со Бијонсе на сцена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести