четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Биле тажни што не нашле карта за малезискиот авион, сега слават!

par-s-bebom-foto-printscreen-yt-1405671776-536881

Поврзани вести

Бери и Изи, брачен пар од Шкотска, сакале да отпатуваат во Куала Лумпур, но во Амстердам не успеале да влезат во Боингот 777, кој беше соборен над Украина.

-Не полазаа морници кога ја чувме веста, велат тие.

Бери и Изи сакале да отпатуваат со бебето, но сите карти биле продадени. Затоа останале на аеродромот за да почекаат друг авион, во кој имало место.

-Некое болно чувство ми се појави во стомакот кога ја чув веста. Никогаш не се чувствував така. Тогаш срцето почна да ми чука посилно. Навистина не бев при себе. Почувствував дека некој не сочува тогаш. Ни беше важно да стигнеме на тој лет, а како нешто да ни говореше да не влеземе во авионот. Се тргна наопаку и на крајот не успеавме да влеземе, возбудено ракскажува Бери.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести