Свет

ВИДЕО: Борбен авион се урна во близина на училиште

ВИДЕО: Борбен авион се урна во близина на училиште

Американски борбен авион се урна во непосредна близина на училиште во Велика Британија. За среќа нема жртви.

-Авионот се урна во рурално подрачје. Пилотот има полесни повреди и со хеликоптер е пренесен од местото на несреќата- прецизираат од полицијата.

Пилотот е жив благодарение на тоа што успеал да се катапултира.