понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Борбен авион се урна во близина на училиште

avion

Поврзани вести

Американски борбен авион се урна во непосредна близина на училиште во Велика Британија. За среќа нема жртви.

-Авионот се урна во рурално подрачје. Пилотот има полесни повреди и со хеликоптер е пренесен од местото на несреќата- прецизираат од полицијата.

Пилотот е жив благодарение на тоа што успеал да се катапултира.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести