вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Видео: Брачен пар ја покажува силата на довербата преку акробатска јога

akrobatska-joga-1409427193-45800

Последни вести

Неверојатна техника на рамнотежа и доверба на која морате да и се опуштите без препирања.

„Ако сте силни како база, секој може да лета со вас“, вели инструкторката по јога Бриони Смит.

Клучот на оваа фантастична јога е сместен во довербата и комуникацијата меѓу партнерите.

На неа и нејзиниот сопруг не им било отсегаш лесно, но кога им исчезнала и последната ронка од довербата и желбата за контрола над другиот, Бриони и нејзиниот сопруг, го извеле актот на рамнотежа во акро јогата кој ги плени срцата на сите корисници на Јутјуб.

Погледнете за што се работи:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести