сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Браќа канибали фатени со човечка глава на трпеза!

kanibalizam

Поврзани вести

Веднаш по ослободувањето од затвор каде издржувале казна за канибализам, двајца браќа од пакистанскиот град Бакра, биле повторно фатени додека во својата куќа јаделе човечка глава.

Ариф и Фарман прв пат биле уапсени во април 2011 година кога било откриено дека распарчале и изеле околу 150 трупови од локани гробишта. Бидејќи Пакистан нема конкретен закон против канибализмот, уапсените биле судени за нарушување на јавниот ред и мир и им била изречена казна од по две години затвор. По издржување на казната, браќата се вратиле дома и продолжиле со својот начин на исхрана.

Полицијата, деновиве упаднала во нивната куќа и пронашла до пола изедена глава на едно момче. Ариф бил уапсен и го признал делото, а Фарман успеал да избега и полицијата се уште трага по него.

Во текот на издржување на казната, браќата биле изложени на медицински испитувања од страна на тим невропсихијатри кои се обиделе да ги пронајдат причините за нивниот канибализам.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести