четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Видео: Браќата на српскиот премиерот и градоначалникот на Белград претепани од полицијата

Вучиќ

Последни вести

Српските медиуми објавија дека припадници на жандармеријата покрај братот на српскиот премир, Андеј Вучиќ, ги претепа и трите членови на неговото лично обезбедување.

Меѓу претепаните од личното обезбедување е и братот на градоначалникот на Белград, Предраг Мали. Наводно, до конфликтот дошло кога Андреј Вучиќ со обезбедувањето, се обидел да помине низ полицискиот кордон.

Како што пренесува Блиц, припадниците на жандармеријата сакале да го легитимираат Вучиќ и неговата придружба, по што дошло до турканици. Истиот извор наведува дека неколку луѓе по тепачката завршија во болница.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести