петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) „Бранко“ ја зеде првата жртва во Србија

poplavi

Поврзани вести

Голем дел од Србија вчера беше зафатен од силни врнежи и грмотевици.Невремето направило штети на голем број на домаќинства, а поплавите кои настаниле им го загрозиле животот на граѓаните.

Во невремето 65- годишен маж се удавил во надојдените води во подрумот на својата куќа во Бања Ковиљач во Србија.

Според информациите објавени во српските медиуми, вчера по интензивните врнежи, 65 годишниот маж се симнал во подрумската просторија за да ја провери електричната инсталација.

Во тој момент, силен наплив на вода од влиската река го полавил подрумот и го заробил во него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести