среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Братот на Ивор Мицковски удира полицијци со бекатон плоча

bekaton12

Последни вести

Братот на опозицискиот колумнист Ивор Мицковски беше еден од насилниците кои вчера нападнаа полициски службеници.

Кико Мицковски кон полицајците фрлаше со бекатонски плочки, а за тоа се пофали и на својот Фејсбук профил.

„Добар сум не го јадев вечерва, ама битно џандарите попија малце запалени контињери и бегатон“, со потсмев се пофали Мицковски.

bekatoon

Во синоќешните насилни протести вчера беа повредени 38 полицајци.

Најчитани вести