среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Цел град му приреди совршен ден на ова глувонемо момче

gluvo-300x160

Последни вести

Мухарем е глувонемо момче. Тој секојдневно се соочува со тешкотии во комуникацијата со непознати. Еден ден, Мухарем забележал нешто необично. Цел град го знаел знаковниот јазик.

Погледнете што направиле за да му го направат денот совршен на Мухарем.

Најчитани вести