вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ВИДЕО: Цел стадион му се смее на 50 Сент

1sent.jpg500

Последни вести

Светските познатиот рапер 50 Сент доби прилика свечено да го отвори и да го изведе почетниот удар на бејзбол натпреварот меѓу тимовите на Њујорк Метс и Питсбург Пајрат.

И се’ би било добро, ако раперот не го изведеше ударот толку лошо што наместо кон играчот што треба да ја прими топката, таа заврши во камерманот.

50 Сент по ова беше повод за голем број шеги и потсмевања, па неодолеа ни тој па на Твитер напиша: „50 Сент е добар, но Куртис Џексон не знам што не е во ред со него“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести