Спорт

Видео: Цепелинот на Брумен и Дибиров

Видео: Цепелинот на Брумен и Дибиров

Вардар забележа тесна победа од 27:26 против Целје, на првиот меч од новата сезона во Лигата на шампионите.

Одлична партија забележа голманот Штербик кој имаше 21 одбрана, а Дибиров со 11 погодоци беше најрасположен за тресење на противничката мрежа. Токму Русинот пои цепелинот од Брумен во второто полуврме постигна атрактивен гол за 24:23 со што Вардар полека, но сигурно чекореше кон победа.