среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Видео: Цепелинот на Брумен и Дибиров

cepelin-500

Последни вести

Вардар забележа тесна победа од 27:26 против Целје, на првиот меч од новата сезона во Лигата на шампионите.

Одлична партија забележа голманот Штербик кој имаше 21 одбрана, а Дибиров со 11 погодоци беше најрасположен за тресење на противничката мрежа. Токму Русинот пои цепелинот од Брумен во второто полуврме постигна атрактивен гол за 24:23 со што Вардар полека, но сигурно чекореше кон победа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести