вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 41

ВИДЕО: Чекањето на црвено станува забавно!

s

Последни вести

Со мала креативност и согласност на властите, Лисабон го красат „разиграни“ семафори, кои чекањето на раскрсница го прават интересно.

s1

Секој танц кој е прикажан се изведува во живо! Поставени се соодветни простории каде секој може да влезе и да го изигра танцот кој се пренесува на семафорите.

s2

Секое разиграно човече е всушност случаен минувач кој решава да се позабавува и да се расположи не само самиот, туку и пешаците кои чекаат да се запали зеленото светло.

s3

Оваа промена покажала дека луѓето почнале да застануваат на црвеното светло дури 81% повеќе од претходно. Со помош на креативноста, безбедното станува и забавно!

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести