петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Видео: Чернобил 28 години подоцна

cernobil

Последни вести

Некогаш Чернобил бил град со околу 50.000 луѓе, а денес ова место во Укарина е напуштено благодарение на катастрофата која се случила во 1986 година.

Англискиот фотограф Дани Кук решил да ја истражи оваа област со помош на дрон.

Инаку оваа зона е строго чувана од страна на полицијата, никој не смее да влезе поради високата радиоактивност

Најчитани вести