среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

ВИДЕО: Четворица загинати при пад на хеликоптер во Англија

Четири лица загинаа при пад на хеликоптер.

Norfolk helicopter crash site

Поврзани вести

Четири лица загинале при пад на цивилен хеликоптер во англискиот град  Норфлок.

Несреќата се случила синоќа околу  21 часот во близина на селото Гилингем.

Остатоците  од леталото беа пронајдени по неколкучасовно трагање во област.

Портпаролот на полицијата на Норфлок потврдил дека станува збор за цивилен хеликоптер во кој имало четири лица, за кои се верува дека починале веднаш при падот. Се претпоставува дека причина за несреќата е маглата  лошите временски услови.

Местото на падот е само 50-ина километри оддалечено од местото Клеј каде што во јануари се урна американски воен хеликоптер при што загинаа, исто така, четири лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести