недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Видео: Чиј гол е подобар: На Бабунски или Барди?

babunski-500

Последни вести

Селекцијата на Македонија за играчи до 21 година славеше против Романија со 2:1 на пријателски меч одигран синоќа на „Филип Втори“.

Стрелци на головите за нашата репрезентација беа Давид Бабунски и Енис Барди. Македонскиот талент и член на Барселона во 30-тата минута постигна убав гол од слободен удар, а во 62-та на фантастичен начин, по една соло акција, му асистираше на Барди за втор гол во мрежата на Романија.

Инаку на клупата на Македонија дебитираше новиот селектор Боби Милевски.

Голот на Давид Бабунски

Голот на Енес Барди

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести