петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 26

ВИДЕО: Човекот кој ќе ве насмее и расплаче истовремено

pol-smit500

Последни вести

Човекот од оваа видео снимка е неверојатно талентиран. Тојсо помош на машина за куцање создава уметничи дела од кои навираат солзи, но и насмевка во исто време.

Имено, Пол Смит боледува од цербрална парализа. Но, тој со машината за куцање доздава неверојатни слики и цртежи кои можат да послужат како инспирација. Неговата упорност и истрајност се воодушевувачки и имаат огромна улога во неговиот живот, како и во животите на оние кои се грижат за него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести