понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Човекот кој постојано крши Гинисови рекорди

Фурман во Гинисовата книга на рекорди веќе држи над 400 рекорди.

ggggggggggggggg

Поврзани вести

Поставување гинисови рекорди, луди, урнебесни и тотално бесмислени е навистина интресно и храбро, но уште поинтересно е да се обидуваш да ги срушиш овие веќе поставени рекорди. Таква цел си поставил Ашрита Фурман кој се запишал во Гинисовата книга на рекорди како „Најдобриот кршач на рекорди“.

Фурман во Гинисовата книга на рекорди веќе држи над 400 рекорди.

Во своите обиди да се запише уште еднаш во книгата на рекорди, тој има направено најразлични и најлуди работи, 27.000 пати скокнал „банџи“,ги носел најтешките чевли во историјата, балансирал косилка на својата брада и го направил најголемиот тениски рекет во историјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести