четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 38

ВИДЕО: Чудо: На ова дрво се појави ликот на Исус

isus-hrist-san-francisko-620x350

Последни вести

Ликот на Исус Христос се појави на едно дрво после свлечиште кое се случило во областа Путумајо во Сан Франциско.

Оваа појава привлече голем број научници и над стотина посетители кои останале шокирани.
Голем број на корисници на друштвените мрежи се шегуваат во врска со оваа појава. Дали ова е некое чудо или пак само случајност?!
Погледнете го видеото…

Извор: Засе.мк

Најчитани вести