сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Чудо на природата во Русија

Со силата на своите струи оваа река успеала да го скрши мразот, и сега го движи со својот тек, така што оди во круг.

cudorusija

Поврзани вести

На реката Медведица во Русија е снимен неверојатен природен феномен.

Руското чудо е забележано на  реката која со своето течење направила речиси совршен круг од мраз, кој се врти сам околу себе. Со силата на своите струи оваа река успеала да го скрши мразот, и сега го движи со својот тек, така што оди во круг.

Погледнете го ова чудо на природата:

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести